top of page

Jóga a emoce
Online kdykoliv ve tvém čase

Online kurz Jóga a emoce obsahuje 8 videí a každé z nich je soustředěné na určité naše emoce, rozpoložení a nálady. Pomocí těla s nimi můžeme pracovat bez toho, abychom nad nimi složitě a dlouho přemýšleli. Nebudeme je schovávat, ale pohybem se uvolníme a uklidníme i naši mysl. Možná se nám pak podaří vidět vše jasněji.

 

V tomto kurzu najdete lekci meditace, pranájámy, pět čtyřiceti minutových flow zaměřených na různé části těla (emoce) a jednu hodinovou lekci pro celé tělo i mysl.

Je dobré vnímat své emoce, i ty co považujeme za nepříjemné/ negativní. Když je budeme přehlížet, nezmizí. Občas nám tak začnou přerůstat přes hlavu. Ovlivňují naše zdraví, pohodu a spokojenost.

 

To, jak se cítíme uvnitř má vliv i na to, jak v daný moment například stojíme či sedíme.

Platí to také naopak. Hýbáním našeho těla uvolňujeme a posilujeme určité části a tím uvolňujeme naše emoce a posilujeme naší schopnost s nimi pracovat. Nemusí nám pak přerůstat přes hlavu, protože je postupně je rozpoznáváme uvolňujeme.

V tomto kurzu je každá lekce zaměřená právě na posílení odolnosti vůči stresu a schopnost pustit určité věci, které nám již v životě neslouží, nebo nás třeba trápí. Věnujeme se zde postupně celému tělu od chodidel až po hlavu.

1. video: Pojď do přítomnosti (meditace)

Často si myslíme, že meditovat znamená sednout si a nemít žádné myšlenky, zastavit myšlenky, zbavit se emocí a kontrolovat naší mysl. Je to ale jinak. V této lekci si vyzkoušíme meditaci, řekneme si pár tipů a budeme se učit být v přítomnosti.

2. video: Dech je všechno (pranayama)

Dech je všechno. To jste určitě už při své jógové praxi několikrát slyšeli. To jak dýcháme, ovlivňuje, jak se cítíme. Pojď se pořádně nadechnout a skoč do života rovnýma nohama.

3. video: Na vlně dechu (pozdravy Slunci)

Probuď tělo a zklidni mysl. Lekce je postavená na pozdravech Slunci. Nauč se praktikovat na vlně svého dechu. Dýchej, ohýbej se, protahuj a posiluj tělo. Dech ti bude při této lekci opravdu oporou.

4. video: Nohama pevně na zemi

Jsi více ve své mysli než ve svém těle? Máš pocit, že jsi neukotvená, roztěkaná, nedůvěřivá nebo nesoustředěná? Lekce se soustředí na chodidla, kolena a celé nohy. Provede tě přes balanční pozice na nohách až k pozici Hanumanasana.

5. video: Nech to plavat

Tato lekce je věnována oblasti kyčlí. Pomůže nám pomáhá uvolňovat a zpracovávat emoce, týkající se vztahu sami k sobě ale i k ostatním. Tato lekce nás učí nespěchat a vést pohyb tak, jak ho cítíme.

6. video: Ve svém středu

Máme dny, kdy se cítíme dole. Kdy nemáme motivaci se do něčeho pouštět a pokud ano, je těžké se pro něco rozhodnout, soustředit se a dotáhnout  to do konce. Pojď to změnit a nech rozproudit energii do celého těla. Praxe je na střed těla.

7. video: Miluj!

Otevřít se vůči novým věcem, vztahům a umět se podívat sami do sebe, může být těžší, než bychom si přáli. Lekce se věnuje oblasti hrudníku, hornímu břichu, ramenům, rukám. Podpoříš při ní pozitivní vztah k sobě i ostatním.

8. video: Najdi balanc

Všechno v rovnováze, nálada, nenálada, prší nebo svítí, takhle praxe je do každého počasí a nálady. Práce s dechem, rozhýbaní celého děla, velká dávka rotací a meditace v hodinové lekci.

bottom of page